Результати викладачів

Науково-дослідна робота є одним з найважливіших видів діяльності професорсько-викладацького складу, аспірантів і студентів інституту. Проведення науково-дослідної роботи забезпечує безперервне вдосконалення навчально-виховного процесу на основі фундаментальних і прикладних досліджень за напрямами підготовки фахівців та впровадження в освітню діяльність сучасних методик і педагогічних технологій.

Науково-дослідна робота на кафедрі Відкритих гірничих робіт організована і проводиться відповідно до чинного законодавства, нормативно-правових актів, Статуту університету, положень і нормативних документів з науково-дослідній роботі.

Співробітниками кафедри щорічно публікується в середньому 40-50 наукових праць. Викладачами кафедри отримано понад 50 авторських свідоцтв на винаходи і патентів. Кафедра постійно підтримує зв'язок з провідними підприємствами, направляє студентів на практику, а потім і випускників на роботу, а також виконує НДР на замовлення підприємств: ПАТ «ПІВНГЗК», ПАТ «ПІВДГЗК», ПАТ«ЦГЗК», ПАТ «ІНГЗК», Арселор Міттал Кривий Ріг, ПАТ «Полтавський ГЗК» та ін.

НАПРЯМИ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

1. Технології комплексного освоєння рудних родовищ та попутного видобутку будівельної сировини в рудних кар'єрах.

Керівник напряму: ЖУКОВ СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ, д.т.н., професор, професор кафедри.

Вирішуються завдання:

-      створення і вдосконалення безпечних і економічно ефективних технологій розробки родовищ корисних копалин;

-      оптимізація попутного видобутку нерудної сировини для виробництва будівельних матеріалів;

-      наукове обґрунтування екологоорієнтованих систем розробки, що забезпечують раціональне і комплексне освоєння родовищ;

-      руйнування гірських порід буропідривним способом;

-      проектування та управління якістю сировини.

 

 2. Методологія планування розвитку гірничих робіт і проектування кар'єрів.

Керівник напряму: ЛУЦЕНКО СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ, к.т.н., доц., доцент кафедри.

 Вирішуються завдання:

-      дослідження взаємозв'язків головних параметрів кар’єру, які впливають на розвиток гірничих робіт;

-    розробка теорії та методів визначення і регулювання оптимальних параметрів системи розробки для різних значень продуктивності кар’єру за рудою;

-      ліквідація відставання за розкривом при зміні продуктивності кар'єру за рудою;

-     методика планування розвитку гірничих робіт в кар'єрі в умовах мінливого попиту на залізорудну продукцію;

-      методика перерозподілу продуктивності групи кар'єрів, що входять до складу гірничо-збагачувального комбінату;

-      обґрунтування стратегії розвитку гірничих робіт в умовах невизначеності вихідної інформації.

   

3. Розробка теоретичних основ та методів планування режиму гірничих робіт в умовах глибоких залізорудних кар’єрів.

Керівник напряму: ПИЖИК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ, к.т.н., доц., доцент кафедри.

 Вирішуються завдання:

-      планування режиму гірничих робіт шляхом змінення напряму посування їх фронтів;

-      планування режиму гірничих робіт шляхом змінення кута нахилу окремих дільниць борту кар’єру;

-      розробка нових способів розкриття дільниць тимчасово непрацюючих бортів кар’єру.

  

 

4. Проектування техногенних родовищ мінеральної сировини залізорудних кар’єрів.

Керівник напряму: ГРИГОР’ЄВ ЮЛІАН ІГОРОВИЧ, к.т.н., старший викладач кафедри.

 Вирішуються завдання:

-      розробка і вдосконалення ефективних технологій формування і відпрацювання техногенних родовищ насипного типу;

-      визначення і оптимізація головних параметрів техногенних родовищ насипного типу;

-      обґрунтування і класифікація систем розробки техногенних родовищ насипного типу, а також визначення і оптимізація параметрів системи розробки;

-      дослідження взаємозв’язків головних параметрів системи «кар’єр-техногенні родовища» в умовах динамічної ринкової кон’юнктури;

-      обґрунтування параметрів комплексів механізації при формуванні і розробці техногенних родовищ.


ПУБЛІКАЦІЇ

Співробітниками кафедри за останні 10 років опубліковано понад 500 наукових і навчально-методичних робіт, серед яких 4 підручника і навчальних посібників, 7 монографій, понад 500 статей, в т.ч .:

 

Підручники та навчальні посібники:

 

Статті SCOPUS:

https://doi.org/10.1051/e3sconf/202016602005.


Монографії.

 

Патенти на винаходи.


Наукові теми (проекти) в яких приймали участь співробітники кафедри.

1.Науково дослідна робота «Визначення перспективних границь кар'єру, які забезпечують конкурентоспроможність залізорудної продукції Полтавського ГЗК». –  ДВНЗ «КНУ». – Кривий Ріг, 2014.

2.Науково дослідна робота «Визначення перспективних границь та продуктивності Першотравневого кар'єру ПАТ «ПівнГЗК». –  АГН України. – Кривий Ріг, 2015.

3.Робочий проект «Корегування «Робочого проекту розробки Васильківського родовища кварцитів» у Васильківському районі Дніпропетровської області». – ТОВ «ВЕАГНУ». – Кривий Ріг, 2017.

4.Робочий проект «Коригування робочого проекту «Реконструкція і рекультивація кар’єра на Товкачівському родовищі кварцитів в Овруцькому районі Житомирської області». – ТОВ «ВЕАГНУ». – Кривий Ріг, 2019.

5.Пошуково-оціночні роботи на Володимиро-Агнівському кам'яновугільному родовищі. Техніко-економічне обґрунтування тимчасових розвідувальних кондицій, оцінка та підрахунок запасів кам'яного вугілля на володимиро-агнівській ділянці надр. – КНУ. – Кривий Ріг, 2021.

6.Дослідження ефективності застосування розчинів реагентів та нових методів і технологій, спрямованих на зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря при проведенні масових вибухів в кар’єрі АТ «ПІВДГЗК», 2021р.

7.Розробка та впровадження заходів, спрямованих на зниження викидів на технологічних дорогах, що пилять, у кар'єрах та хвостосховищах ГД ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», 2021 г.

8.Випробування технології зниження пилоутворення з використанням розчину на основі магнію хлористого (бішофіту) на поверхнях тимчасового складу окисленнях кварцитів (Автовідвал №4) РУ ГД ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», 2021 р.

9.НДР «Аналіз гірничо-геологічних умов для визначення напрямку оптимізації параметрів Першотравневого кар’єру ПРАТ «ПІВНГЗК», 2021 р.

10.Дослідно-промислові випробування ефективності пилогазопридушення при застосуванні реагенту Гідрогель в якості внутрішньої гідрозабійки при проведенні масових вибухів в умовах карʼєру №3 РУ ГД ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг 2023 р.

11.Аналіз параметрів буропідривних робіт у карʼєрах ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та розробка рекомендацій щодо покращення якості та екологічності буропідривних робіт, 2023 р.

12.Геомеханічне моделювання та зменшення сейсмічного навантаження на стан східного борту карʼєру «Південний» ТОВ «РУДОМАЙН» задля обґрунтування протизсувних заходів, 2023 р.

13.Науковий супровід пошуково-оцінювальних, геологорозвідувальних, дослідно-промислових кам'яновугільних Проектів китайської компанії «ШОУНЕНГ Управління Інвестиціями. – КНУ. – Кривий Ріг, 2022-2023 рр.

14.НДР «Визначення геологічної будови, фізико-механічних властивостей та структурних особливостей масиву та визначення граничних кутів укосу бортів та уступів кар’єрів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». – НДГРІ. -  2023р.

15.НДР «Визначення закономірностей трансформації напружено-деформованого стану порушеного виробками гірського масиву з метою створення ресурсозберігаючих технологій видобутку руд». - КНУ. – Кривий Ріг, 2017-2019.

16. НДР «Дослідження та науково-практичне обґрунтування технологічних засобів в управлінні якістю сировини при видобутку руд на глибоких горизонтах». - КНУ. – Кривий Ріг. - 2022-2023.